Bij de zomer denk ik aan lekker vers fruit en aan salades! Dus daarom maakte ik 3 zomerse salades met fruit die makkelijk en snel te maken zijn zodat je extra kunt genieten van die ultieme zomerdag! Uitgebreid koken en bakken vind ik heerlijk om te doen maar vaak zit de smaak in eenvoudige ingrediënten en ultieme combinaties! Frisse blaadjes sla, knapperige groenten, zoete of friszure fruitsoorten en natuurlijk een dressing die het helemaal afmaakt!
salade met brie en blauwe bessen salade met physalis en sugar snaps salade met gegrilde ananas en rivierkreeftjes
Olie en azijn voor meer smaak
Ik breng mijn salades eigenlijk altijd op smaak met olijfolie en azijn. Soms maak ik een dressing met wat citroensap en mosterd in combinatie met wat olijfolie maar de combi van olijfolie en azijn is heerlijk! En bovendien makkelijk! Het romige van de olijfolie en dan de frisheid van een azijn zorgen voor een salade die net dat beetje extra’s heeft. Bij Oil & Vinegar weten ze dat je je salades helemaal afmaakt met een goede vinaigrette. Mijn 3 zomerse salades hebben niet voor niks een fruit element. Ik mocht namelijk de Extra vierge olijfolie met ui en de Passievruchtazijn proberen. Het is geen voor de hand liggende combinatie maar het past verrassend goed bij elkaar en natuurlijk bij deze salades.
3 zomerse salades met fruit
De toevoeging van fruit aan een salade zorgt voor een fris en zoet accent. De combinatie van zoet en hartig vind ik heerlijk en door de vinaigrette die ik maakte van de Extra vierge olijfolie met ui en de Passievruchtazijn van Oil & Vinegar maak je de salades helemaal af. Ik maakte een salade met radijs, sugar snaps en physalis. Physalis is niet zo heel bekend als fruitsoort en wordt ook wel ananaskers of goudbes. Dit kleine besje zit verpakt in een dun jasje dat wel van papier lijkt. Deze salade is eenvoudig maar zit bomvol smaak door de pittigheid van de radijs en het friszure van de physalis. De salade van gegrilde ananas, passievrucht en rivierkreeftjes is een tropisch feestje op je bord! Heerlijk bij een BBQ! En tenslotte de salade met brie, blauwe bessen en groene appel. Een klassieke combinatie die nooit verveelt! Welke wordt jouw favoriet?
3 zomerse salades met fruit
Denk je aan de zomer dan denk je aan fruit en salades! Dus maakte ik 3 zomerse salades met fruit die snel klaar zijn!
Ingrediënten
- Salade met radijs, sugar snaps en physalis
1 bosje (witpunt) radijs, schoongemaakt en in plakjes
250 gram sugar snaps
75 gram rucola
100 gram physalis, gehalveerd
1 el Passievruchtazijn
peper en zout naar smaak
- Salade van gegrilde ananas, passievrucht en rivierkreeftjes
4 plakken verse ananas
2 passievruchten
100 gram rivierkreeftjes
125 gram gemengde sla
1 el Passievruchtazijn
peper en zout naar smaak
- Salade met brie en blauwe bessen
100 gram gemengde kruidensla (met bloemen)
150 gram brie
100 gram blauwe bessen
1 groene appel, in dunne plakjes
2 el grof gehakte walnoten
1 el Passievruchtazijn
Peper en zout naar smaak
Bereidingswijze
- Salade met radijs, sugar snaps en physalis
- Blancheer de sugar snaps 5 minuten in kokend water. Giet af, spoel af met koud water en laat uitlekken.
- Meng de sugar snaps met de radijs, rucola en physalis.
- Klop een vinaigrette van de Extra vierge olijfolie met ui en Passievruchtazijn en verdeel dit over de salade. Breng naar wens op smaak met peper en zout.
- Salade van gegrilde ananas, passievrucht en rivierkreeftjes
- Verwarm een grillpan op hoog vuur en grill de plakken ananas aan beide zijden goudbruin.
- Schep de gemengde sla om met het passievruchtenpulp en de rivierkreeftjes. Serveer de gegrilde ananas erbij.
- Klop een vinaigrette van de Extra vierge olijfolie met ui en Passievruchtazijn en verdeel dit over de salade. Breng naar wens op smaak met peper en zout.
- Salade met brie en blauwe bessen
- Meng de sla met de blauwe bessen, verdeel hier de in plakjes gesneden brie en appel over en garneer met de bloemen en walnoten.
- Klop een dressing van de Extra vierge olijfolie met ui en Passievruchtazijn en besprenkel de salade hiermee.
Salades voor elk moment
Salades kunnen wat mij betreft altijd! Je kunt zoveel ingrediënten met elkaar combineren en het leidt iedere keer weer tot verrassend resultaat! Kijk ook eens bij mijn andere saladerecepten: